Заміна ГРМ

Давайте розбиратися що таке ремінь ГРМ і чому ми винесли послугу заміна ГРМ в окрему сторінку.    Ремінь ГРМ - це один з ключових елементів двигуна внутрішнього згоряння, він відповідає за синхронізацію руху колінчастого валу та валу розподільного механізму. ГРМ складається з ременя або ланцюга, привідних шестерень, натяжних роликів, механізму направляння і демпфера (не завжди).   Ремінь ГРМ виготовлений з еластомірного матеріалу та армований з нейлону, арамідного волокна або скловолокна. Багато хто з Вас чув про термін “крутящий момент”, ремінь ГРМ передає цей момент з колінчастого валу на вал розподільного механізму, який відкриває та закриває клапани у визначеному порядку з максимальною точністю, що є невід'ємною частиною для правильної роботи двигуна.

 

   Ремінь ГРМ виготовлений з еластомірного матеріалу та армований з нейлону, арамідного волокна або скловолокна. Багато хто з Вас чув про термін “крутящий момент”, ремінь ГРМ передає цей момент з колінчастого валу на вал розподільного механізму, який відкриває та закриває клапани у визначеному порядку з максимальною точністю, що є невід'ємною частиною для правильної роботи двигуна.

   При своєчасному обслуговуванні та правильній експлуатації автомобіля у автовласників не буде жодних проблем, все що потрібно буде робити це проводити його заміну по регламенту, тому що ремінь піддається зносу та втрачає свої властивості з часом. Якщо ремінь ГРМ за тих чи інших причин пошкоджується або ще гірше розривається, відбувається порушення точності відкривання та закривання клапанів і робота двигуна порушується або зупиняється.

Коли потрібна заміна ГРМ?

   Згідно з рекомендаціями більшості виробників, заміну ГРМ слід проводити залежно від пробігу автомобіля або залежно від часу експлуатації. Зазвичай рекомендований термін заміни ременя ГРМ становить  60 тисяч кілометрів або від 5 до 7 років експлуатації, а от термін заміни ціпка ГРМ 120 тисяч км але процес заміни значно важчий та торожчий через склад компонентів та технологічні тонкощі.  Однак ми рекомендуємо проводити заміну ГРМ на раніше вказаного терміну або пробігу на 20% а не робити це коли вже відчутні проблеми

   Наслідки несвоєчасної заміни ГРМ

   Якщо ремінь ГРМ обірветься на ходу, наслідки для двигуна можуть бути катастрофічними. Це через те, що ремінь ГРМ забезпечує синхронізацію руху колінчастого вала і валів газорозподільного механізму. Якщо ремінь обірветься, колінчастий вал продовжить свій рух за рахунок кінетичної енергії а клапани зупиняться заблоковані в позиції, яку вони мали на момент обриву ременя.

Це може призвести до того, що поршні вдаряться в зупинені клапани, спричинивши серйозні механічні пошкодження поршнів, клапанів, головки блоку циліндрів, колінчастого валу і т. д. В деяких випадках обрив ременя ГРМ може також спричинити пошкодження кузова автомобіля, якщо поршні вибиваються з блоку циліндрів.

Перші ознаки того, що ремінь ГРМ варто замінити можуть бути наступні:

  1. Якщо ремінь ГРМ став більш м'яким і менш напруженим, він втратив свою пружність і може зіскочити або обірватись. .
  2. Якщо поверхня ременя злущується, він застарів або пересох, потрібно замінити.
  3. Якщо на ремені ГРМ з'являються тріщини або оголені нитки, то це може бути ознакою того, що ремінь старіє і втрачає свої властивості.
  4. Якщо при роботі двигуна автомобіля ви помічаєте вібрації, то це може свідчити про те, що ремінь ГРМ не працює належним чином і може зіскочити або навіть обірватися.
  5. Якщо при роботі двигуна автомобіля ви чуєте дивний шум, то це може бути ознакою того, що ремінь ГРМ не працює належним чином і потребує заміни.

   Якщо ви шукаєте надійну і професійну послугу заміна ГРМ, СТО Mr.Driver є вашим найкращим вибором. Наші кваліфіковані механіки з багаторічним досвідом ремонту, на необхідними знаннями і для якісного ремонту автомобілів з відповідальністю проведуть заміну ременя ГРМ на вашому автомобілі, та зроблять всі необхідні налаштування.

   Ми не пропонуємо найнижчі ціни на сервіс, також не робимо ремонт за 5 хвилин. Ми проводимо якісний сервіс для Ваших VAG, сервіс за який ми відповідаємо.