Гальмівна система

Від справності гальмівної системи автомобіля залежить Ваша безпека та безпека оточуючих, тож давайте разом розберемо основні її складові.

   Гальмівна система автомобіля складається з таких компонентів: 

 • Головний циліндр гальмівної системи є ключовим компонентом системи гальмування автомобіля. Він відповідає за передачу гідравлічного тиску, створеного натиском на педаль, до гальмівного розподільника котрий передає тиск на робочі циліндри кожного колеса. Головний циліндр складається з головної корпусної частини, поршня та зворотного клапана. 
 • Гальмівні трубки - це металеві трубки, які служать для подачі гальмівної рідини. Гальмівні трубки повинні бути бездоганної якості і не мати механічних пошкоджень, так як будь-яке пошкодження може призвести до витоку гальмівної рідини та відмови гальмів через нестачу тиску в них.
 • Гальмівні циліндри - створюють тиск на поршні котрі тиснуть на гальмівні колодки які в свою чергу силою терті зупиняють гальмівний диск або барабан в залежності від типу гальмівної системи, що призводить до зупинки автомобіля.
 • , гальмівних колодок, гальмівних дисків (або барабанів), антиблокувальної системи (ABS), тормозної рідини та інших деталей. Гальмівна система є однією з найважливіших систем автомобіля, оскільки забезпечує безпеку під час руху транспортного засобу. Регулярний технічний огляд і підтримка в гарному стані гальмівної системи є важливими для забезпечення безпеки на дорозі.

 

   Системи гальмів бувають дискові або барабанні. Барабанні системи майже не використовують в сучасних автомобілів через технологічні дедоліки, частіше використовують дискову гальмівну систему що має вищий рівень продуктивності тертя та швидше зупиняють автомобіль.

   Гальмівні диски можуть бути виготовлені з різних матеріалів і мати різну конструкцію. Найпоширеніші типи гальмівних дисків на автомобілях включають:

 1. Простий диск - металевий диск з тормозним барабаном в центрі.
 2. Вентильований диск - складається з двох металевих дисків з отворами між ними для забезпечення охолодження.
 3. Химерний диск - складається з двох матеріалів, наприклад, металевої основи з керамічним покриттям для забезпечення кращої міцності та довговічності.
 4. Пористий диск - складається з пористої кераміки, яка забезпечує кращу міцність та зносостійкість.

   Обираючи тип гальмівних дисків, необхідно враховувати їх ефективність, довговічність, вартість та специфікації для конкретної марки автомобіля.

   Ремонт гальмівної системи автомобіля більш проводиться не так часто як технічне обслуговування. Дуже важливо стежити за зносом колодок та дисків і проводити регламентні роботи згідно інструкцій до використання автомобіля навіть частіше рекомендованого регламенту. Диски, колодки, рідини мають різний склад та можуть служити протягом різного періоду часу та пробігу. Все залежить від манери водіння та матеріалів з яких вони виготовлені, тому порада номер один, як можна частіше проводити візуальний огляд, та обслуговування у спеціалістів а при виникненні підозрілої роботи гальмівних системи одразу звертатись до станції технічного обслуговування.

 

Найчастіші випадки при яких потрібно звернути увагу на гальма:

 • педаль гальм провалюється більше звичайного
 • педаль гальм спрацьовує не з першого разу
 • автомобіль повільно зупиняється
 • автомобіль тягне в бік при гальмуванні
 • шум, та писк при натиску на педаль гальм

   Допоміжною системою є гальма при паркування. Ця система не дає автомобілю скочуватись під нахилом зазвичай затискаючи задню вісь. Також в автомобілях на механічній коробці передач без допоміжних систем, паркувальні гальма допомагають водію зрушити з місця при їзді вгору.

   Якщо Вам потрібен ремонт гальмівної системи, звертайтесь до нашого сервісу, майстри Mr.Driver мають великий досвід та вичерпні знання, щоб Ваш автомобіль був надійним та безпечним.