Проточка гальмівних дисків

Якщо при гальмуванні у Вас виникає відчуття землетрусу, більш за все з вашою автівкою відбуваються негаразди, а саме з гальмівними дисками.

   Проточка гальмівних дисків - це процес зняття з поверхні диска тонкого шару металу з метою відновлення його ефективності та забезпечення гарного зчеплення з гальмівними колодками. Дуже важливо, щоб гальмівні диски щільно притискалися до гальмівних колодок всією поверхнею від цього залежить швидкість гальмування та Ваша безпека і пасажирів в цілому.

   Основною причиною потреби в проточці гальмівних дисків є нерівномірний знос поверхні диска. З часом на поверхні диска утворюються борозни та щілини, які зменшують контактну площу з гальмівними колодками погіршуючи їх зчеплення. Це може призвести до збільшення шляху гальмування, збільшення ризику заносу на мокрій дорозі та збільшення зносу колодок.    Також диски можуть бути деформовані від швидкого нагріву та охолодження, наприклад коли водій на високій швидкості різко скидає швидкість перед калюжею і далі в’їжджає в неї, вода потрапляє на гальмівні диски що може призвести до деформації металу.

   В деяких випадках проточка гальмівних дисків може допомогти після деформації, в інших проблема лікується тільки заміною.

   Проточка гальмівних дисків виконується спеціальним верстатом, який знімає з поверхні диска тонкий шар металу, що відновлює гладкість та рівність його поверхні. Після проточки диск має гладку та рівну поверхню, яка забезпечує оптимальне зчеплення з гальмівними колодками.

   Гальмівні диски також мають свій ресурс, тому при недостатній товщині гальмівного в проточці буде відмовлено, тому, що диск надалі не рекомендується використовувати через можливість руйнування його під час руху, що становить пряму небезпеку для Водія, пасажирів та всіх інших учасників дорожнього руху.

   Якщо підсумувати, то основними показниками до проточки гальмівних дисків наступні:

  • Вібрації під час гальмування: якщо відчуваєте вібрації під час гальмування, свідчить про зношеність гальмівних дисків. В такому випадку необхідно провести їх проточку або заміну.
  • Нерівномірний знос гальмівних колодок: якщо гальмівні колодки зношуються нерівномірно, це неодмінно призведе до утворення на гальмівних дисках глибоких борозн, зменшує ефективність гальмівної системи. В такому випадку рекомендується провести проточку гальмівних дисків.
  • Підвищений рівень шуму: якщо при гальмуванні з'явився підвищений рівень шуму (скрегіт, писк, стук), це свідчить про пошкодження поверхні гальмівних дисків. 
  • Перегрів гальмівних дисків: якщо гальмівні диски перегріваються, це може призвести до деформації їх поверхні та появи тріщин. Якщо ви відчуваєте неприємний запах після гальмування, це може бути ознакою перегріву.
  • Вихід з ресурсу гальмівних дисків: зношеність гальмівних дисків може призвести до зменшення ефективності гальмування та збільшення гальмівного шляху. Якщо ви відчуваєте, що автомобіль гальмує менш ефективно, Вам потрібно сильніше тиснути на гальмівну педаль, автомобіль стає важчий по відчуттях - це прямий показник того, що гальмівні диски потребують заміни.

   Гальмівні диски кожен водій може оглядати власноруч, але професійні майстри більш точно зможуть оцінити ступінь ушкоджень, та надати поради Щодо Ваших гальмівних дисків, тож користуйтесь послугами професіоналів, а в цьому Вам допоможе Mr.Driver. Записуйтесь на діагностику автомобіля прямо зараз, ми зробимо його ідеальним!